15. Geleneksel ODTÜ Sosyoloji Günleri

''KRİZ ve TOPLUM''

Bu yıl on beşincisini gerçekleştireceğimiz Geleneksel ODTÜ Sosyoloji Günlerini 4-5-6 Mart 2019 tarihlerinde “Kriz ve Toplum” üst başlığı altında yapıyoruz.


►Sunum Özetlerini 10.02.2019 tarihine kadar almaya devam edeceğiz.

►Geçmiş senelerde olduğu gibi bu sene de günlerden bir ay kadar öncesinden sunum özetlerinizi bize göndermenizi talep ediyoruz.
►Alt başlık olarak düşündüklerimizden;
Eğitim, dil, din, baskı, sınıf, Orta Doğu, kadın, medya, internet, kültür, ekonomi, LGBTİ, sağlık, coğrafya, adaptasyon, göç. sanat, radikalleşme, insan hakları, tarih.
►Yapmak istediğiniz sunumlar belirtilen başlıklar altında olabilir ya da eksik olduğunu düşündüğünüz herhangi bir alt başlığı (Üst başlıktan taşmama koşulu ile) da ele alabilirsiniz.

Öncelikle, kendimizi ne bir otorite olarak görüyoruz ne de üst başlık koyduğumuz için sizin bu konudaki görüşlerinizi sınırlayabileceğimizi düşünüyoruz. Bu yüzden, gönderilen sunumlarda herhangi bir elemeye gitmiyoruz. Ancak, ODTÜ Sosyoloji Topluluğunun da homofobik, transfobik, bifobik, türcü, ırkçı, cinsiyetçi söylemlere ve nefret söylemine karşı bir duruşu olduğunu belirtmek isteriz. Bunun yanında, sunumumuzla ilgili genel bir fikir oluşturacak kısa bir metni bize göndermenizi bekliyoruz.

►Sunumlar oturuma göre 15 ile 20 dk arasında olacaktır, soru cevap kısımları buna dahil değildir.
►Sunum özetlerinizi [email protected] adresine gönderebilirsiniz.

NOT: Dileyen herkes sunum gönderebilir. Sosyoloji öğrencisi olmak veya öğrenci olmak şartı yoktur. Mezun ya da başka bir bölümde okuyor da olabilirsiniz.