Attila İlhan Anma Gecesi

Bitirdim sandığın vakit başladığını göreceksin'
Attila İlhan Anma Gecesi

10 Ekim 2005 tarihinde aramızdan ayrılan şair, romancı, deneme yazarı, senarist, düşünür Attilâ İlhan Kadıköy Belediyesi ve Attilâ İlhan Bilim Sanat Kültür Vakfı iş birliğiyle düzenlenecek bir etkinlikle anılacak.

Caddebostan Kültür Merkezi’nde, 10 Ekim Çarşamba günü saat 20:00’de gerçekleştirilecek etkinlikte Attilâ İlhan sevenlerini, ücretsiz olarak katılabilecekleri çok yönlü bir anma programı bekliyor.

Anma gecesinin birinci bölümünde şair Adnan Özer, Attilâ İlhan’ın şiir dünyasını; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Emel Koşar ise roman dünyasını değerlendirecek. 

Attilâ İlhan’ın çok yönlülüğüne, fikir yapısına ve sanat anlayışına dair VTR’lerin de gösterileceği gecede, Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Aça, Attilâ İlhan’ın aydın yönüne dair bir konuşma gerçekleştirecek.

Anma gecesinin ikinci bölümü şiir dinletisi ile başlayacak. Yeğeni, sanatçı Kerem Alışık’ın en sevilen Attilâ İlhan şiirlerini okuyacağı dinletide, sanatçı Devrim Nas da yine Attila İlhan şiirlerinden bir seçki sunacak.

Anma gecesi, sanatçı Hatice Aslan’ın seslendireceği şarkılar ile son bulacak.