Gıda Girişimciliği İle İlgili Aklınızı Açalım

Ne Yapacağız

Girişim bilgisi ve deneyimini sizlere sunmayı hedefleyen, girişimcilik alanında farkındalık oluşturmak odaklı etkinliklerimiz seminerler ve sohbetlerden oluşur. Seminerlerde, konusunda uzman ve girişimcilik alanında deneyim sahibi eğitmenler seçilmiş başlık ile ilgili sunumunu sizlere aktarır. Sohbetlerde, girişimcilik deneyim sahibi konuşmacımız bu süreç içerisindeki başarıları, zorlukları, başarısızlıklarını içeren girişim yolculuğunu sizlere sunar. Etkinliklerde, bilgi, deneyim ve öneriler paylaşılır, etkileşimli bir ortamda konuşmacılara sorularınızı sorma ve danışma imkanı da bulursunuz.

Etkinliğimiz ÜCRETSİZDİR. Lütfen http://www.bit.ly/girisimhareketi adresinden kesin kaydınızı oluşturmayı ve biletinizi almayı unutmayınız.

Etkinlik Kategorisi: Sohbet

Etkinlik Tarihi: 2 Ekim 2018, Salı, 19:00-21:30

Mekan: IDEA Kadıköy

Adres: Caferağa Mahallesi, Kadıköy Bld. Sosyal Tesisleri, 34710 Kadıköy, İstanbul, Türkiye

Program Akışımız:

19:00-19:15 Kayıt

19:15-19:30 Networking

19:30-19:45 Girişim Hareketi Hakkında Bilgilendirme

19:45-20:30 Etkinlik 1.Bölüm (45 dakika)

20:30-20:45 Ara (15 dakika)

20:45-21:30 Etkinlik 2.Bölüm (45 dakika)

21:30 Kapanış

Etkinlik Konusu: Gıda Girişimciliği İle İlgili Aklınızı Açalım (GH Kadıköy)

Etkinlik Hakkında: Konuşmacımız projesini nasıl hayata geçirdiği ile ilgili deneyim sürecini aktaracak, aşağıdaki konu başlıklarına değinecektir:

-         Gıda girişimciliği ile ilgili aklınızı açalım.

-         Türkiye'deki yeni dönem gıda girişimleri

-         Dünya'da gıda girişimleri

-         Gıda trendleri ve fırsatlar

Konuşmacı: Shirley Kaston | Kök Projekt Co-Founder, COO

Konuşmacı Hakkında: Merhaba ben Shirley. Zaman içinde merak ettiklerimi öğrenebilme ve daha sonra bunları işe dönüştürebilme şansım olduğu için çok şanslı bir insanım. Üniversitede ekonomi okurken havayollarında güvenlik olarak çalıştım. Bana kattıkları farklı insan tipleri ile nasıl iletişim kurmam gerektiği ve güvenliğin temelleri. Okuldan mezun olmamla beraber sayılarla da aram iyi olunca vergi denetimi alanında çalışmaya başladım. İlkokuldan beri karşımıza çıkan okuduğunu anlama becerisinin son noktası olan vergi kanunlarından ve üstadlarımdan gerekli bilgiyi bulmak için bilginin nerelere saklanabileceğini öğrendim. Zamanın gerekliliklerini öğrenmenin zamanı geldiğine karar verip henüz bir girişim olan bir yazılım firmasında çalışmaya başladım. Zamanla büyüyüp yatırım firması da kuran patronlarımdan bir girişimin karşılaştığı zorlukları, finansal raporlamayı, bir yatırımcı gözünden beklenenleri ve daha birçok beceriyi ve en önemlisi ekip oluşturmanın ve tutabilmenin önemini öğrendim. Kendi finansal raporlama yazılımını geliştirirken İşletme Bilişim Sistemleri üzerine yüksek lisansımı tamamladım. Tam bu noktada artık yoğun çalışmanın ve azalan yaşam enerjimi nasıl güçlendirebileceğimi öğrenmek için aşçılık ve gıda sektörüne giriş yaptım. 4 sene kadar farklı otel ve restoranların mutfak, maliyet hesaplama ve satış pazarlama bölümlerinde çalıştıktan sonra Semi ile Kök Projekt’i kurmaya karar verdik. Gıda endüstrisinin ne kadar geniş olduğunu anlatabilmek ve bu alanda girişimciliğini destekleyen programlar dizayn ediyoruz.