I. Uluslararası Sosyal Bilimlerde Kritik Tartışmalar Kongresi (ICCDSS)

İzmir Demokrasi Üniversitesi tarafından düzenlenmekte olan 1. Uluslararası Sosyal Bilimlerde Kritik Tartışmalar Konferansı 5-7 Ekim 2018 tarihleri arasında, İzmir'de, EUPHORIA Aegean Resort & Spa'da gerçekleştirilecektir. 

Konferansın genel amacı; akademisyen, öğrenci, uzman, karar verici ve sivil toplum kuruluşları çalışanlarını bir araya getirerek sosyal bilimler alanındaki önemli konularda faydalı tartışmaların gerçekleştirilmesidir. Bu nedenle ICCDSS, sosyal bilimlerin tüm alanlarında akademik çalışmalarını sunmak isteyen araştırmacıları kapsamaktadır. 

İngilizce veya Türkçe yazılmış, 300 ile 500 kelime arasındaki makale özetlerini göndermek için son başvuru tarihi 10 Eylül 2018’dir. Gönderilen tüm bildiriler, çift-kör hakemlik sistemi süreci ile değerlendirilecek ve seçilecektir. Kabul edilen özetler, hakem değerlendirme süreci tamamlandıktan sonra, e-kitap olarak ICCDSS'nin web sitesine indirilebilir bir şekilde yüklenecektir. ICCDSS'de sunulan makaleler, International Standard Book Number (ISBN) ile Konferans Bildiriler Kitabı'nda yayınlanacaktır.

Disiplinler arası diyaloğu ilerletme amacı doğrultusunda; ekonomi, hukuk, politik ekonomi, tarih, işletme, yönetim, antropoloji, uluslararası ilişkiler, arkeoloji, sosyoloji, etnografya, siyaset bilimi, politik ekoloji, dilbilim, felsefe, kurumsal yönetim, kamu yönetimi, psikoloji ve sanat dahil olmak üzere sosyal bilimlerin tüm alanlarındaki makale özetlerinin sunulması önemle teşvik edilmektedir.  

 

Konferans Konuşmacısı: Kongre başkanı: Prof. Dr. Bedriye TUNÇSİPER