Aralık 02 2018

DETAYLAR

Tarih & Saat 02 Aralık 09:00
Maliyet 100
Kategorisi Felsefe,
Etiketi #varoluşçu, #akademi, #felsefe,
İnternet Sitesi İnternet Sitesini Ziyaret Et

YER

Cezayir Toplantı Salonu

Kuloğlu Mh., Hayriye Cd. No:12 Beyoğlu Istanbul
+ Google Haritalar

Telefon

(0212) 245 99 80

İnternet Sitesini Ziyaret Et

ORGANİZATÖR

Varoluşçu Akademi // Existential Academy of Istanbul
Telefon (0212) 234 00 38
İnternet Sitesi İnternet Sitesini Ziyaret Et

Varoluşçu Akademi // Existential Academy of Istanbul


Varoluşçu psikoterapinin müdahaleleri psikolojiden ziyade felsefeye dayanır. Yani bireylerle çalışırken yalnızca bireylerin kendilerini veya zihinlerini değil, hayatlarını anlamalarına yardımcı olur. Bu nedenle bireylerle çalışırken şu an hayatlarının neresinde olduklarını, nereden bu noktaya geldiklerini, gerçekten nereye gitmek istediklerini araştırmayı hedefler. Bu araştırma bireyin yaşam amacının, kendi değerlerinin farkına varması ve hayatını neye adamak istediği konusunda net ve açık hale gelmesiyle ilgilidir.

Bu netliği ve açıklığı sağlarken, her daim varoluşun sınırlarını da göz önünde bulundurmamız gerekir. Birçok varoluşçu filozofa göre en temel ve değişmez sınırlılığımız, kendini ölüm olarak gösteren sonluluğumuzdur. Hayat, tam da ucunda ölüm olduğu için anlam kazanabilmektedir.

Bu yılki Varoluşçu Buluşmalar konferansımız tam da ölümün nasıl bizlere hayat verdiği konusuna eğilecek. Konuşmacılar, felsefi ve terapötik açılardan ölüm ve sonluluk konularını derinlemesine ele alacaklar. Bu doğrultuda Varoluşçu Psikoterapiler Derneği’nin her yıl farklı bir temayla gerçekleştireceği “Varoluşçu Buluşmalar”ın ikincisi bu yıl “Ölümle Canlanmak” başlığıyla düzenleniyor.

2 Aralık 2018 Pazar günü, gün boyunca Cezayir Salonları’nda gerçekleştirilecek konferansta katılımcılar ölüm ve canlılık arasındaki ilişkinin ayrıntılarını dinleme ve tartışma imkanını yakalayacaklar.

Varoluşçu psikoterapi ile tanışmak, varolan bilgilerini derinleştirmek ve deneyimlemek isteyen herkesi bu buluşmaya bekliyoruz.

Kayıt Olmak için Yapılması Gerekenler:
1- Belirtilen linkteki kayıt formunun doldurulması gerekmektedir.
2- Link doldurulduktan sonra tarafınıza onay maili gelecektir. Onay mailini takiben 24 saat içerisinde kayıt dekontu ile birlikte varsa öğrenci belgeniz [email protected] adresine mail olarak iletilmelidir.
Kayıt Formu: https://goo.gl/przniW

Katılım Koşulları:
Psikoloji, Psikolojik ve Rehberlik Danışmanlık, Psikiyatri, Sosyal Hizmet, Felsefe bölümlerinin 3. ve 4. sınıf öğrencileri, mezunları ve varoluşçu psikoterapiye ilgi duyanlar
Katılım Ücretleri:
Öğrenci ve Dernek Üyesi: 100 TL
Ruh sağlığı çalışanları ve uzmanlar: 120 TL

*Ayrıntılı program ilerleyen haftalarda açıklanacaktır.

İletişim:
[email protected]
https://existanbul.org/

İLGİLİ KONFERANSLAR

SON GÖNDERİLER

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER